Çevrimiçi limit limitini çal

Bu profesyonel hesap makinesi, birkaç saniye içinde fonksiyonun limitini hesaplamanıza ve saymanıza yardımcı olur. Ayrıca program, sürecin anlaşılması için çok rahat olan, adım adım ayrıntılı çözümü önerir.

Hesap makinesini kullanmanın kısa talimatı:

1. "ix" değişkeninin matematiksel ifadesini tanıtıyoruz. İfade içinde standart işlemleri kullanın:

^ güce yüksel

2. Anlamı (X değişkeninin hareket ettiği) ortaya koyarız.

3. Düğmeye - çözünürlüğe basıyoruz.

4. Birkaç saniye içinde, sayfa çözünürlüğünün altındaki hesaplamayı detaylı açıklama ve yorumlar ile birlikte göreceksiniz.

Sayfada, tüm alanların otomatik olarak doldurulduğu bazı örnekler olduğunu görebilirsiniz. Fonksiyonu seçin - "çözünürlük" ve ayrıntılı hesaplama alırsınız. Sayfanın alt kısmında yorumu bırakabilir ve diğer kullanıcıların sorularını görebilirsiniz.

Matematiksel fonksiyonların sınırlarını hesaplama aracı. Bir sınır, bir verinin değeri belirli bir değere yaklaştığında bir fonksiyonun değeri ile tanımlanır.

Bir limiti hesaplamak için, değişkeni eğildiği değerle değiştirin.

Örnek: \ (f (x) = 2x \) limitini hesaplayın \ (x \) 'e \ (1 \) yönlendirme eğilimi yazılır \ (\ lim_f (x) \) ve \ (2 \ times 1 = 2 \) hesaplamak için döner, böylece \ (\ lim_f (x) = 2 \).

Bazı durumlarda, sonuç belirsizdir (aşağıya bakınız).

0 ve sonsuzluk ile hesaplamaları sınırlamak nasıl \ (\ infty \)?

Sınır hesaplamaları genellikle 0 ve sonsuz değerlerini (pozitif veya negatif) kullanarak matematiksel şekilleri gösterir, ancak belirsiz form hariç hesaplamalar aşağıdaki kuralları izler:

\ (K> 0 \) ile sıfırdan çok olmayan bir gerçek sabit

? belirsiz biçimleri temsil etmek

Belirsiz formlar nelerdir?

Limitler hesaplanırken ortaya çıkan belirsizlik biçimleri şunlardır:

Belirsiz bir form nasıl hesaplanır?

Limit hesaplamaları ile ilgili çeşitli yöntemler mümkündür.

1 - Factorize (örneğin dCode'un matematiksel çarpanlarını kullanarak)

2 - \ (f \) ve \ (g \) iki fonksiyon tanımlanır ise bir şekilde \ (0/0 \) ya da \ (\ infty / \ infty \) olması durumunda Hospital kuralı (kullanma \ aralığı ([a, b: [\) ve \ (a \) de türevlenebilir ve bu şekilde \ (f (a) '= g (a)' = \ 0), buna karşılık \ (g '(a) \ hayır \ 0): $$ \ lim_ \ frac = \ frac $$

3 - Bir polinom sınırları (polinomların eklenmesi ve zaman değişkeni olarak sonsuza yaklaşan durumunda), en yüksek derecede teoremi kullanımı yüksek derecede terimi sınırıdır.

4 - Limit değerlerini çıkarmak için asimptotları hesaplayın

5 - İfadeyi dönüştürün (olağanüstü kimlikler kullanarak veya köklerden elementleri ayıklayarak, vs.)

dCode, Çevrimiçi İşlev Sınırı komut dosyasının kaynak kodunu sahipliğini korur. açık açık kaynak lisans kodu hariç (belirtildiği Creative Commons / ücretsiz), herhangi bir algoritma, uygulama, pasajı veya yazılım (çevirici, çözücü, şifreleme / şifre çözme, kodlama / kod çözme, şifreleme / şifre çözme, çevirmen) veya fonksiyon (çözmek, dönüştürmek, deşifre bilgisayar diline kodlanmış) şifrelemek, kod çözme, tercüme, deşifre, şifrelemek (PHP, Java, C #, Python, javaScript, vb Matlab,) kimin Dcode bedava verilmeyecek haklara sahiptir. Çevrimdışı kullanım için çevrimiçi Sınır Fonksiyon betiğini indirmek için iletişim sayfasına gidin!

dCode özgür ve araçları her gün çözülecek oyunlar, bulmacalar ve problemler için harika bir yardım!

Bir problemin, bir proje fikrin var, belirli bir araca ihtiyacınız var ve dCode size (henüz) yardımcı olamaz mı? Özelleştirilmiş bir geliştirme hizmeti ister misiniz? bana ulaşın !

Limit hesap makinesi, bir fonksiyonun limitinin detay ve hesaplama adımlarıyla hesaplanmasını sağlar.

Limit hesaplayıcı, limitin 0'da herhangi bir noktada olup olmadığını, + oo limitini ve bir fonksiyon için '-oo' limitini belirlemek için kullanılır.

 • Limitin bir fonksiyon noktasında hesaplanması
  • Limit fonksiyonu hesaplamak için kullanılır. bir fonksiyon noktasında sınırlama :
  • Limit mevcutsa ve hesap makinesi bunu hesaplayabilirse, iade edilir.
  • Aşağıdaki gibi bir limit hesaplanması sonucunu elde etmek için: `lim_ (x-> a) x ^ 2 + x`, biri girilmelidir: limit (x ^ 2 + x; x; a)

 • Bir fonksiyonda limitin hesaplanması
  • Varsayılan olarak, limit fonksiyonu hesaplamak için kullanılır. bir fonksiyonda 0 sınırı :
  • Limit mevcutsa ve hesap makinesi bunu hesaplayabilirse, iade edilir.
  • Aşağıdaki gibi bir limitin hesaplanması sonucunu elde etmek için: `lim_ (x-> 0) günah (x) / x`, biri girilmelidir: limit (sin (x) / x; x)

 • Bir fonksiyonun sonsuzluğuna ek olarak limitin hesaplanması
  • Hesaplamak mümkündür bir fonksiyonun sonsuz limiti :
  • Limit mevcutsa ve hesap makinesi bunu hesaplayabilirse, iade edilir.
  • aşağıdaki gibi bir sınırın hesaplanması sonucu için: 'lim_ (x -> + oo)' sin (x) / x` girmelidir: sınırın (sin (x) / x) bilgisayar sınır döndürür 0 ve hesaplamaların ayrıntıları, bu sınırlar '+' oo` ve -oo` döndürür.

 • Bir fonksiyonun sonsuzluğunda eksi sınırın hesaplanması
  • Hesaplamak mümkündür limit - bir fonksiyonun sonsuzluğu :
  • Limit mevcutsa veya fonksiyonun solunda bir sınır varsa veya sağda bir limit varsa, iade edilir.
  • aşağıdaki gibi bir sınırın hesaplanması sonucu için: `lim_ (-> - x oo) sin (x) / x` girmelisiniz: sınırının (sin (x) / x) bilgisayar sınırını döndürür 0'da ve hesaplamaların ayrıntılarında, '+ oo' ve '-oo`daki sınırları döndürür.

  Limit hesap makinesi, bir fonksiyonun limitinin detay ve hesaplama adımlarıyla hesaplanmasını sağlar.

  girmelisin:

  • limit (sin (x) / x; x) veya
  • limit (sin (x) / x), değişken hakkında bir belirsizlik olmadığında, bu alternatif sözdizimini kullanmak mümkündür.

  bir alanın sınırı - граница участка, межа;

  içinde sınırs. - в рамках (+ G,);

  bir son tarih - крайний срок;

  miktar limiti olmadan - без ограничения размера [суммы] (напр. о кредите) ( см. тж limitler)

  внешняя граница территориального моря - karasuları dış sınırı

  исходная линия [начальная граница] территориального моря - kara denizin iç sınır

  sınırlı bir görünüm - ограниченный обзор;

  sınır - [limit] n. f. • 1355; Lat. kireçler, itis 1 two İki bitişik toprakları veya bölgeleri ayıran hat. ⇒ kenar, sınır, sınırlar, sınır, kenar, kenar. Belirleyin, işaretleyin, sınır çizin. ⇒ limit, sınırlama, sınırlama, sınırlama. Bu ... ... Evrensel Ansiklopedi

  sınırlı - limit [limit] n. f. • 1355; Lat. kireçler, itis 1 two İki bitişik toprakları veya bölgeleri ayıran hat. ⇒ kenar, sınır, sınırlar, sınır, kenar, kenar. Belirleyin, işaretleyin, sınır çizin. ⇒ limit, circumscribe, sınır, limit ... Evrensel Ansiklopedi

  límite - puede referirse var geleneksel utiliza para separar Territorios olan toprak frontera (del bu deriva etimológicamente palabra castellana sınırı como el kireçler Romano) o Una Linde. Genéricamente, bir cualquier sınırlaması ... ... Wikipedia Español

  límite - (Del lat, limes, ĭtis). 1. m. Linea gerçek o imaginaria dos terrenos, dos países, dos territorios ayırın. 2. Son, termino. Caso como'daki aposición'da lllmite, situación límite. 3. Extremo bir determinado tiempo llega sahiptir. El ... ... Lengua española'nın Diccionario

  sınırlı - Limit Bu anlaşmazlık sayfası aynı ismi paylaşan farklı konuları ve makaleleri listeler.

  límite - geri separa Han pint límites los de los Solu Aparcamientos cosas imaginaria o isim 1. Línea gerçek masculino. Nunca o finca hasta los LIMITES llegado. 2. Momento nihai o más intenso de una situación: Ha llegado al límite de ... ... Diccionario Salamanca de la Lengua Española

  sınırlı - sınırlı, sınırlı (bölüm). sınırlamak için geçmiş. Sınırlarla ayrılmış. • Devletleri [Clovis'in çocukları] sınırlı bakımda olan LEMERCIER Frédég. ve Bruneh. IV, 1. Şek. • Sınırlı güç, TRISTAN M. de Chrispe, IV, 4. ... ... Emile Littré'nin Fransızca Dili

  sınır - / limit / s.m. [Dal lat. limes metis]. 1. a. [linea terminale o divisoria: bu l. fransızca stati; o l. bir terreno] ▶ ◀ bordo, sınırlı, sınırlı, marjinal. ◀ ▶ merkez. b. (estens., lett.) [qualsiasi contrassegno funzione di determinare sahiptir ... ... Enciclopedia Italiana

  sınır - s. m. 1. Linha bu ayırıcısı bu alanlar ya da terrenos contiguos (usado Ancak çoğul.) = Estrema, Fronteira, Raia 2. Momento veya ao fim ao Começo veya algo karşılık espaço. = CONFIM, EXTREMO 3. Termo, meta. 4. [Matemática] Quantidade düzeltmesi ... Dicionário da Língua Portuguesa

  sınırlı - (ital.), 1) Maß, Ziel; 2) der Preis, bis zu welchem ​​Commissionsartikel eingekauft od. verkauft werden sollen ... Pierer Universal-Lexikon

  Oyun Limit Limitini test ettik

  Bonbon Nuit okuyucuları için mükemmel bir tahta oyunu buldu: "Limite Limiti". "Oyun sevmek utanılacak"! Çok kasıtlı olarak bir kart oyunu.

  Arkadaşlarınızla veya ailenizle oynamak için (ama özellikle arkadaşlarla), hiçbir şey daha iyi "Limit Limiti". Oyun cümleleri sözcüklerle doldurmaktan oluşur. Kelimeleri eklediğinizde tasarlanan cümleleri hayal edin biraz sınırlı, her şey açıkçası "Limit Limit" olur! Tüm oyuncuların ellerinde kayıtlı 7 beyaz kart var kelimeler veya isimler. "Patron", cümlenin yazıldığı siyah bir kart çizer. Her oyuncu tam bir cümle sunar ve en fazla "Limit limit" olan patron karar verir. Turu kim kazanırsa patron olur ve beş puan alana kadar ya da Parti çok uzağa gidene kadar.

  Ama oyunun gücünü sağlayan şey mizah onu üreten şirketin. Söylemeye gerek yok, ne olduğunu biliyorlar "Taraflı bir" anlamına gelir. Klasikleri bulduk: "Annen", "Benim horozum" veya "Cum ile dolu bir şişe" sonra kartlar "her yere git" olarak "Siyahlar" ya da "Hitler" ve "Nicolas Sarkozy gibi skandalı kışkırtan ifadeler: . Bunu karcher'a bırakacağım! "Kısacası, sonsuzluğa dair olasılıklar.

  Editörlük ofisinde, oyunu test ettik ve en çok bulduğumuz ifadeleri seçtik "Limit limiti" :

  Domuz eti yiyen Yahudiler : Kız kardeşlerin% 100'ünün ıslanmasını sağlayan fantezi.

  Unutmak için içerim Afganistan'da bir çete patlaması.

  Ben küçükken, diğer çocuklar bir itfaiyeci olmayı hayal ettiler, bana rüya yapan şey neydi? Jean Marie Le Pen.

  Mısır piramitlere sahip, Fransa siyahlar.

  Bittiğinde, sen Yasser Arafat.

  Marc Dutroux, 5 sen korkuyorsun, 18 sende seviyorsun.

  En etkili doğum kontrol yöntemi hala devam etmektedir. ırkçılık.

  [gravityform id = "890" title = "true" description = "true"]

  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (9 оценок, среднее: 5.00 из 5)
  Loading...
  Like this post? Please share to your friends:
  Leave a Reply

  7 + 3 =

  ;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

  map