En iyi korku filmleri

En iyi 10 en iyi korku filmi

Hayatında bir kez görmek için 10 korku filmi

Film endüstrisi korku filmleri açısından zengindir, ancak hepsi çok başarılı değildir. Akşamları duygu ve korku bakımından zengin geçirmenize izin vermek için, burada en az bir kez olmak üzere on filmden (pref9acute tarafından değil, kronolojik olarak sipariş edilmiş) bir seçim.

1. Psikoz (1960)

Genç bir kadın, genç bir adam ve onun tuhaf annesi tarafından yönetilen, izole bir motelde sığınak alır. Usta Hitchcock'un zorunluluğu.

2. Biberiyenin bebeği (1968)

Karısı hamile olan genç bir çift, küfür ettiğini söyleyen bir arkadaşının uyarılarına rağmen harap bir binada yerleşir.

3. Denizin dişleri (1975)

Yaz sezonunun başlangıcından kısa bir süre önce, Amity halkı, bir tatilcinin korkunç bir şekilde parçalanmış bedeninin keşfiyle sarsılır. Ya bir köpekbalığı sahili kırdıysa? Steven Spielberg'in efsanesine yardımcı olan bir film.

Lise sınıf arkadaşlarının zinaları, genç bir kızın intikamını korkunç bir şekilde alacak. Bir romanın bir başka uyarlaması olan Stephen King, korku ustası.

Bir adam tam bir kışın, karısı ve oğulları ile güvende olmayan bir otelde vasi görevlisi alır. Jack Nicholson'un en iyi rolü?

6. Şey (1982)

Antarktika'daki bir grup araştırmacı, dünya dışı bir şey yüzünden, tanımlanması imkansız olan birtakım garip fenomenlerle karşı karşıya.

7. Kötü Ölüler (1983)

Beş genç insan ormanda hafta sonu bir hafta sonu geçirir. Ne yazık ki, ikisi kötülüğün güçlerini uyandıran utançları okuyan bir kaset kaydediciyi tetikliyor.

8. Kuzuların sessizliği (1991)

Genç bir FBI stajyeri, bir psikopat tarafından işlenen bir dizi iğrenç cinayeti araştırıyor. Anthony Hopkins ve Jodie Foster tarafından giyilen bir mücevher.

9. İniş (2005)

Altı genç kadın bir speleolojik keşif için buluşuyor. Ancak, zeminin altında sıkışıp kalmış, yalnız olmadıklarını fark ederler.

10. Conjuring: Warren Records (2013)

Bu film izleyiciyi, paranormal olayların rahatsız edici evrenine sürüklüyor. 2013 yılında sürpriz bir film, ama son birkaç yılın en iyi filmlerinden biri kesinlikle.

Geleneksel bir aileye sıkışmış bir genç kız olan Mitsuha, Tokyo'nun telaşlı hayatını keşfetmek için yerli dağlarını terk etme hayalleri. Kentsel maceranın cildinde yaşayabileceğini hayal etmekten uzak ... Taki, Tokyo'da yaşayan genç bir lise öğrencisi, bir İtalyan lokantasındaki küçük işi ile birçok arkadaşı arasında meşgul.

İnanılmaz gerçek bir hikaye: 5 yaşındayken, Saroo kendisini, kendisini binlerce kilometre uzunluğundaki ailesine götüren Hindistan'ı geçen bir trende yalnız başına bulur. Kaybolmuş olan çocuk, devasa Kalküta şehrinde tek başına hayatta kalmayı öğrenmelidir.

1945'te, Pasifik'teki savaş arttıkça ve Amerikan kuvvetleri, Okinawa Adasındaki çatışmanın en şiddetli savaşlarından biri olarak savaşırken, bir asker kendini ayırt etti. Onun inançlarına sadık ve tek cesareti ile silahlı, onlarca yaralı askerin hayatını kurtardı.

Çocukluğundan beri Lila dansçı olmak istiyor, babasına karşı bir suçlama yok. Paris'e rüyasını gerçekleştirmek için geldi ... Ama galiba hayal kırıklığı, kapılarını açmaya hazır olmayan bir dünyanın gerçekliğini keşfediyor. Lila inanarak, bir komedyen olarak kariyerine başlar. Aklında tek bir fikri var: Adını posterin tepesinde gör ve özellikle babasının gururunu bul.

Zootopia başka hiçbir şeye benzemeyen bir şehir: sadece hayvanlar orada yaşıyor! Sevimli tavşan Judy Hopps polise girdiğinde, o dikenli bir ilişki ele, Nick Wilde, bir dil ile bir tilki ve aldatmaca gerçek bir virtüözü ile takım için zorlayarak ...

Katherine Johnson, Dorothy Vaughn ve Mary Jackson'ın hikayesi, 1962'deki ilk başarılı insanlı uzay uçuşunun ardındaki beyinlerdir. Bu üç Afrikalı-Amerikalı NASA için çalıştı ve astronot John Glenn'in ilkini yapmasına izin verdi. yörüngeye doğru uçuş.

Los Angeles'ın kalbinde, Mia adında yeni bir aktris, seçmeler arasında kahve servis ediyor. Onun için, Sebastian, caz tutkunu, geçimini sağlamak için perişan kulüplerde piyano çalıyor. İkisi de hayal ettikleri rüya hayatından uzak ...

Kuzeybatı Amerika Birleşik Devletleri'nin uzak ormanlarında, toplumdan tecrit edilmiş yaşayan, adanmış bir baba tüm hayatını altı genç çocuğunu sıra dışı yetişkinler yapmaya adamış, ancak kader ailesine çarptığında onlar için yarattığı bu cennetten vazgeçmek.

Kore. Japon kolonizasyonu sırasında 1930'larda. Genç bir kadın, zengin bir Japon kadının hizmetkarı olarak işe alınmakta, tiranın amcası altında muazzam bir malikanede yaşamakta. Ama Sookee'nin bir sırrı var.

Bir gecede kendini babasını bulan bir adamın hikayesi. Bebeğin annesinin peşinde koştuğu, hayatını başka bir yere götürecek olan parti, onu bir TV şovunda dublöre dönüştüğü Londra'ya götürecek.

AlloCiné veritabanındaki tüm filmlerde bir filme atfedilen seyirci derecelerine göre kurulan sıralama.

Tüm zamanların en iyi korku filmleri nelerdir? En çok korkan kim kanı korkutur? Bu Top 100 bazı cevaplar vermeli ve görmeniz gereken bazı iyi korku filmleri bulmalısınız.

Tüm zamanların en iyi korku filmleri nelerdir? Kanı ürperen, en çok korkanlar mı? Bu Top 100 bazı cevaplar vermeli ve görmeniz gereken bazı iyi korku filmleri bulmalısınız. Shining, The Exorcist, Alien, Ring, The Descent ve daha birçokları türden hoşlanıp hoşlanmadığınızı görmek için korku filmlerinden bazılarını oluşturuyor.

Bu sürekli anket, internet kullanıcılarının cevaplarını derleyerek katılımcıların verdikleri cevapların sırasına önem verir. Bu nedenle türdeki favorilere dayanmaktadır ve görecek en iyi korku filmlerini keşfetmek için iyi bir başlangıç ​​noktası olarak hizmet etmelidir. Tüm kalıcı anketler gibi, bu top canlıdır ve günlük olarak cevaplarınızla güncellenir. Katılmaktan çekinmeyin, hatta 10'dan az cevap verin.

Tüm zamanların en iyi 100 korku filmi

Frankenstein, Şey, Kötü Ölü, Testere. korku ve korku sinemasının en iyisi bu listede bulunacak!

Lionel Cosgrove, annesiyle, kurnaz ve bencil olan yaşlı bir kadınla yalnız yaşıyor. Ama bir gün Lionel genç bir satışçı olan Paquita ile tanıştı.

2- Frankenstein'ın Gelini (1935)

Değirmenin ateşinden kurtulan yaratık, onu konuşmayı öğreten kör bir keşfe sığınır. Bu arada Dr. Pretorius yapar.

Nancy, yanmış bir yüz, yaşlı bir yırtık kazak ve beş bıçaklı bir adam hakkında düzenli olarak kabus gören genç bir genç.

Genç bir öğrenci olan Frankenstein, evden ayrılmak için evden ayrılırken, sevgili babasını yeniden görmek ve teklif etmek olarak kabul edilir.

Büyük miktarda para çaldıktan sonra kaçan Marion Crane, dinlenmek için Motel Bate'de durur. O sahibi karşılar.

İşsiz figüratif Ann Darrow, yönetmen Carl Denhazm'ın bir sonraki filminin yıldızı olması için uğraşıyor. Girişim taşıyor.

7- Siyah Gölün Garip Yaratıklığı (1954)

Paleontologlardan oluşan bir ekip, Amazon'da yaşayan garip bir yaratığı yaşamakta olduğu lagünün dibini avlıyor.

8- Dracula'nın Kabusu (1958)

1957'de "Frankenstein'ın Laneti" den sonra, Hammer filmi, Bram Stoker'in romanından çok özgür bir versiyonunu sunuyor ama yine de bunlardan biri.

On iki yaşındaki bir kız, kişiliğinde yavaşça uzaklaşan tuhaf ve açıklanamaz bir hastalıktan muzdariptir. Saldırgan bir canavar ol.

Henry Frankenstein, bir suçlunun beyninden bir canlıya hayat verir. İkincisi çabuk kontrolden çıktı.

Amity şehri kargaşa içinde. Ulusal tatil yaklaşıyor ve turistler küçük sahil beldesine akın etmeye başlıyor.

Parapsikoloji deneylerine devam etmek için Profesör Markway eski bir perili konakta bir grup insanı bir araya getiriyor. Itibaren

13- Zombi: Ölümsüz Krepçi (1978)

Kana susamış ölümsüzler Dünya'yı istila etti ve sakinlerini besliyorlar. Bir grup kurtulan bir merkeze sığınır.

Seth Brundle çok yetenekli bir genç biyolog. İlk kez parlak bir takımda oynadıktan sonra, yalnız çalışmaya karar verir. Orada.

15- Yaşayan Ölülerin Gecesi (1968)

Bir mutasyon sonucunda, ölüler yaşamlarını yutmak için mezarlardan çıkarlar. Mülteci izole bir çiftlikte, karşı bir aile karşılar.

16- Cadılar Bayramı: Maske gecesi (1978)

Haddonfield'daki Cadılar Bayramı partisi için, genç bir öğrenci olan Laurie Strode, genç bir oğlan ve küçük bir kızdan sorumlu.

Kül, haftasonunu kız arkadaşı Linda ile küçük bir evde, bir ormanın derinliklerinde kaybolmuş olarak geçirmeye karar verir. Evin bodrumunda, Kül.

Biraz yüzeysel genç bir kadın olan Melanie, bir kuş bakıcısıyla muhabbet kuşu arayan parlak ve baştan çıkarıcı bir avukatla buluşur.

Bir minibüsle çarpışmayı ve çok kötü durumda bir köprüyü geçtikten sonra, sonunda küçük bir eve ulaşırlar.

John Hammond, çok özel bir park inşa eden bir milyarder: Jurassic Park. Vücutta bulunan dinozor DNA ile.

Amerikalı bir kız olan Suzy, prestijli bir dans akademisinde derslere katılmak için Fribourg'a geldi. Sadece geldi, atmosferi.

22- Texas Chainsaw Katliamı (1974)

Genç ve kaygısız, beş arkadaş Texas'a bir minibüsle geçti. Çok hızlı bir şekilde bölgeye girdiklerinin farkındalar.

Tehlikeli psikopat olan Frank Zito, annesinin ortadan kaybolmasından hemen sonra ortaya çıkan boşluğu söndürmek için çok çabuk öldürüyor.

Arkham Üniversitesi, Herbert West'in kişisinde yeni bir tıp öğrencisi ağırlıyor. Kendisini gücün başına geçirir.

25- Londra Kurt Adamı (1981)

İki genç turist demirlemede yürüyor. Bir tanesi vahşi bir canavar tarafından saldırıya uğruyor ve öldürülüyor. İkincisi yaralandı ama kaçmayı başardı.

Dünyanın dört bir yanındaki 200 eleştirmen, 2017'nin en iyi 50 filmini seçti

korku filmi Çık Jordan Peele tarafından Amerika Birleşik Devletleri'nde yılın tartışmalı filmi. 

İki Fransız uzun metrajlı film, tüm ufuklar tarafından kurulan yılın sinematografik nuggetleri listesinde yer alıyor. Tahmin et ki hangileri.

2017 ofisinde gişe rekoru kıran sonra, en iyi yerleştirin. Dünya genelindeki uzman ve uzman basından gelen 200 eleştirmen, geçen yıldan hatırlanması gereken 50 filmi seçmek için bir araya geldi. Bu çok iyi seçim listesinde kim var? Çoğunlukla başlangıçta çok mürekkep yapan filmler Çık, Bir numaralı sıralaması. Beyaz üstünlükçülerin eline düşen genç bir siyah adamın bu küçük korku filmi, Amerika Birleşik Devletleri'nde yılın tartışmasıydı ve Atlantik'te gerçek bir fenomen haline geldi.

Ikinci pozisyonda, Bayan Kuş Son zamanlarda Rotten Domates (ünlü eleştirmen toplayıcı) tarihinde en çok beğenilen film olan, rekoru aşan Oyuncak Hikayesi 2 1999 yılındaBayan Kuş 163% ile 170% değer kazandı Oyuncak Hikayesi 2). Bu son derece tatlı komedi dramı, üniversiteye giren ve her şeyden önce, güçlü bir karakteri olan sevgi dolu ama inatçı bir kadın olan annesine benzeyen genç bir kadının (Saoirse Ronan) evrimini izler. Bayan Kuş Fransa'da 28 Şubat'ta yayınlanacak. Dunkirk, Christopher Nolan'ın göz kamaştırıcı sinema deneyimi podyumu kapatıyor.

Seçilen diğer 47 film arasında bir Hayalet hikayesi, 20 Aralık'tan bu yana sinemada. Deauville Festival Grand Prix, bu muhteşem tarih öyküsünü mezarın ötesinden yeniden keşfediyor. Ayrıca başarılı olmak için gişe rekortmenleri sıralamasında kayıt olun, Merak kadın ve Yıldız Savaşları, ama aynı zamanda gişede daha az şanslı filmler (Bıçak Taşıyıcı 2049, Anne!).

Ve son olarak, sürpriz!, Iki Fransız filmleri listeye girdi: Kişisel Alışveriş Olivier Assayas ve ciddi Julia Ducournaux. Vejeteryan bir öğrencinin, insan kaynaklı da dahil olmak üzere, çiğ etin doymaz açlığını keşfiyle ilgili bu kışkırtıcı öykü, dünya çapında eleştirmenleri baştan çıkardı. Cannes'da bu yıl ve Toronto Film Festivali'nde yayınla ciddi basına yaptığı sunumda çok fazla bayılmaya neden oldu, ancak büyük bir başarı, yetişkinliğe geçişin içgörülü bir metaforu, aynı zamanda aile bağlarının gücü. Noel günlüğü sindirildikten sonra izlemek için.

200 film eleştirmeninin kurduğu 50 en iyi 50 filmin listesi:

5- Florida Projesi

6 Suyun Şekli

7- İsminizle Beni Arayın

8- Kişisel Alışveriş

9- Üç reklam panosu, intikam panelleri

10- Pentagon Kağıtları

16- Bıçak Taşıyıcı 2049

19- Afet Sanatçısı

20- Louis XIV'in Ölümü

26- Yıldız Savaşları: Son Jedi

33- Beatriz akşam yemeğinde

34- Kedi: kediler ve erkekler

35- Maymunlar Gezegeni: üstünlük

37- Fırtınadan sonra

41- Karanlık saatler

45- Geceleri Geliyor

46- Cinsiyetler Savaşı

48- Bu Dünyada Evde Hissediyorum Anymore

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 оценок, среднее: 5.00 из 5)
Loading...
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

64 + = 65

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

map